Столичните "железничари" с първа победа и първа "чиста мрежа", Ботев инкасира четвърта поредна загуба

Димитър Митков се разписа пет минути след началото на второто полувреме, а появилият се като резерва Илия Димитров бе точен малко преди края за пресметливата победа на Локомотив (София) с 2:0 над игралия повече от час с 10 футболисти Ботев (Пловдив) в среща от четвъртия кръг на Първа лига.

Локо София задълбочи кризата в Ботев (Пловдив) 1

Това бе първата победа за столичните “железничари” през сезона, като за радост на домакинските фенове тя бе гарнирана и с “чиста мрежа”. Нещо повече, успехът изстреля формацията на Станислав Генчев в първата половина на временното класиране – тя зае осмата позиция с 5 точки от 4 мача.

В същото време кризата в лагера на Ботев продължи да се задълбочава и след формалното оттегляне от треньорския пост на Азрудин Валентич.

Отпадането от Лигата на Конференциите, в което отборът не успя да реализира нито един гол, беше последвано от четвърта поредна загуба в първенство. Логично, Ботев се закотви още по-здраво на дъното на класирането.

Каузата на домакините получи подкрепа още в 27-ата минута, когато играчът на Канарчетата Джеймс Ето’о получи директен червен картон след намеса на ВАР.

Системата за видео-наблюдение беше “повикана” на помощ след грубо влизане на Ето’о в краката на Димитър Митков.

Локо София задълбочи кризата в Ботев (Пловдив) 2

Локо поведе в резултата пет минути след антракта, когато Мики Орачев изведе умело Димитър Митков, а напдателят не се нуждаеше от покана, за да прати топката в мрежата от около два метра.

Ботев така и не успяваше да отвърне на предизвикателството, а интригата в двубоя беше унищожена в 84-ата минута, когато Селсо Рапосо постави топката на крака на влезлия само няколко минути преди това и той не сгреши – 2:0!

Снимки: start-photo.bg

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Димитър Митков (50), 2:0 Илия Димитров (84)

Локомотив: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 4. Мики Орачев, 21. Камен Хаджиев, 26. Красимир Милошев (К), 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев (87′ 22. Ивайло Найденов), 70. Димо Бакалов (61′ 39. Антонио Вутов), 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса (80′ 9. Илия Димитров)

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 9. Илия Димитров, 10. Валентин Николов, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев, 22. Ивайло Найденов, 39. Антонио Вутов

Треньор: Станислав Генчев

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев (К), 18. Самуел Супрайен, 44. Роберто Пунчец, 3. Па Конате, 22. Реда Рабей, 6. Дилан Мертенс (70′ 21. Точукву Ннади), 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето‘о, 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими (54′ 9. Мартин Секулич)

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Яспер Хертъм, 30. Юго Бернар

Треньор: Артур Ованисян

Жълти картони: Карлос Франса (Локо), Джеймс Ето’о, Дилан Мертенс, Николай Минков (Ботев)