Локомотив Пловдив надви четвъртия в украинското първенство
"Черно-белите" с минимална победа срещу Зоря Луганск

Локомотив Пловдив постигна първа победа в зимната си подготовка, след като надви украинския Зоря Луганск с 1:0 в Турция. Единственото попадение вм ача реализира Димитър Илиев в края на първото полувреме. Така след две загуби без вкаран гол – срещу Хебър и Динамо Тбилиси, тимът на Александър Томаш се поздрави с първа победа през 2023 г.

“Черно-белите” започнаха в следния стартов състав: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 19. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 13. Матеус, 14. Димитър Илиев, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 10. Денислав Александров, 9. Ерик Сорга.

Локо Пловдив бе по-активният тим като до средата на първото полувреме пропуски направиха Денислав Александров и Димитър Илиев. В края на полувремето Митко Илиев даде аванс на “смърфовете”, след като се разписа след асистенция на Милош Петрович.

През второто полувреме Зоря Луганск имаше надмощие. В 62-рата минута българският тим поднови състава си, след като Томаш остави само вратарят Динко Хоркаш на терена.

Зоря Луганск така и не успя да вкара изранителен гол и Локо Пловдив се поздрави с победата.