Локомотив Пловдив с шести пореден успех в контролите
Тимът на Александър Тунчев надви Добруджа с 2:0

Пореден силен мач за Локомотив Пловдив през 2021 година. “Смърофвете” приключиха с победа подготвителния си лагер в Поморие, след като се наложиха с 2:0 над втородивизионния Добруджа в приятелски мач, който се проведе на градския стадион в Несебър.

Локомотив доминираше през целия мач, като попаденията бяха отбелязани в началото на второто полувреме от Диниш Алмейда и Димитър Илиев. По този начин носителят на Купата и Суперкупата на България записа шеста победа в шест мача по време на подготвителния си лагер. Преди тази проверка, пловдивчани се справиха с Марица (3:1), Атлетик Куклен (2:0), Берое (3:0), Созопол (2:1) и Черноморец Бургас (3:1).

През първата част на срещата, възпитаниците на Александър Тунчев създадоха доста положения, но Малембана, Масоеро и Бирсент Карагарен направиха пропуски пред вратата на съперника. Веднага след началото на втората част “черно-белите” откриха резултата.

В 47-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Диниш Алмейда засече с глава за 1:0. Минута по-късно звездата на “черно-белите” Димитър Илиев се разписа за 2:0 след добра атака на “смърфовете”. Така Локомотив постигна поредния си успех в контролите, запазвайки и трета суха мрежа в тези шест срещи.

Съставът на Локомотив Пд в двубоя с Добруджа: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов (63- Конър Руан), Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас (55- Видол Сейменски), Кристиан Илич (74- Георги Минчев), Димитър Илиев.