Лудогорец с рутинна победа в Благоевград
Орлите матираха Пирин с три гола след почивката

Лудогорец се изкачи на трета позиция във временното класиране на Първа лига, след като постигна комфортна победа с 4:0 при гостуването на Пирин в среща от седмия кръг на първенството.

Лудогорец с рутинна победа в Благоевград 1

След успеха Орлите събраха актив от 13 точки, колкото имат ЦСКА София и Локомотив (Пловдив). В същото време съставът на Анте Шимунджа изостава с четири точки зад временния лидер ЦСКА 1948 и две зад втория Черно море.

Пирин пък остана без победа и след седмия мач за сезона и заема 14-о място в подреждането със само две точки.

Гостите от Разград стигнаха до успеха след четири попадения през второто полувреме. С тях обаче Лудогорец вече е най-резултатният тим в елитния ешелон с 16 гола.

В 50-ата минута Георги Терзиев прати с глава топката зад Янко Георгиев след центриране от ъглов удар на Кирил Десподов, а близо четвърт час по-късно Казуки Такахаши си вкара автогол след нов корнер.

Единайсет минути преди края пък след скоростна контраатака Десподов изведе Матиас Тисера сам срещу вратаря на домакините Георгиев и аржентинецът не пропусна.

В 86-ата минута пък резервата Жоржиньо фиксира крайния резултат – 0:4, след асистенция на друг футболист, появил се след почивката – Игор Тиаго.

В следващия кръг 11-кратният шампион Лудогорец гостува на Черно море, докато Пирин ще пътува за столицата, където ще се изправи срещу Хебър (Пазарджик), играещ своите домакински мачове на националния стадион “Васил Левски”.

Снимки: start-photo.bg

ПИРИН – ЛУДОГОРЕЦ 0:4 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Георги Терзиев (50), 0:2 Казуки Такахаши (64-автогол), 0:3 Матиас Тисера (79). 0:4 Жоржиньо (86)

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 18. Мартин Смоленски, 3. Петър Занев (К), 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров (57′ 23. Казуки Такахаши), 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебраилс Макрецкис

Резерви: 1. Марио Кирев, 2. Юки Айзо, 9. Преслав Йорданов, 23. Казуки Такахши, 25. Илиан Костов, 26. Иван Тасев 31. Красимир Станоев

Треньор: Красимир Петров

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов (К), 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей (61′ 9. Игор Тиаго), 73. Рик Джонатан, 82. Иван Йорданов (61′ 6. Якуб Пьотровски)

Резерви: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 6. Якуб Пьотровски, 9. Игор Тиаго, 17. Жоржиньо, 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Жълти картони: Венцислав Бенгюзов, Вячеслав Велев (П)

Съдия: Никола Попов