Лудогорец стартира лятната си подготовката с гръмка победа
Възпитаниците на Анте Шимунджа се наложиха над Струмска слава с убедителното 5:1.

Българският шампион Лудогорец стартира лятната си подготовка с категорична победа с 5:1 над втородивизионния Струмска слава.

Контролната среща се състоя в Банско, където „зелените“ ще тренират до 15-ти юни, след което заминават за Австрия.

Головете за гръмкия успех на Лудогорец през първото полувреме донесоха Петър Георгиев, Алекс Сантана и Матиас Тисера, а през втората част точни за “орлите” бяха Бърнард Текпетей и Игор Тиаго.

Четвърт час преди края на спаринга Томас Добрев върна едно попадение за радомирци, а гол на Тиаго в края на мача бе отменен заради положение на засада.

Лудогорец – Струмска слава 5:1

1:0 Петър Георгиев (5)
2:0 Алекс Сантана (21)
3:0 Матиас Тисера (28)
4:0 Бърнард Текпетей (57)
5:0 Игор Тиаго (62)
5:1 Томас Добрев (75)

Лузогорец: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 59. Алекс Луканов, 32. Игор Пластун (К), 58. Димитър Илиев, 74. Хюсеин Кельовлуев, 75. Петър Георгиев, 23. Мануел Шоу, 38. Владислав Найденов, 7. Алекс Сантана, 10. Матиас Тисера

Струмска слава: 12. Драго Петков, 14. Димитър Савов, 77. Марио Дилчовски, 4. Антонио Арсов, 11. Денислав Мицаков, 91. Костадин Илиев, 22. Антон Тунгаров, 8. Георги Янев, 2. Борислав Николов (К), 10. Евгени Илиев, 20. Кристиян Китов