"Орлите" не успяха да се справят със съпротивата на Заглембе Любин.

Българският шампион Лудогорец завърши при равенство втората си контролна среща от зимния подготвителен лагер в Турция.

Разградчани и полския Заглембе Любин не успяха да излъчат победител в спаринга помежду си – 1:1.

Съперникът на Лудогорец успя да открие резултата още в 43-ата секунда, когато Аслак Фон Витри бе преодолян лесно, а след това топката бе центрирана добре към наказателното поле на “орлите”, където Филип Стражински с изстрел по земя не остави шансове на Симон Слуга.

Изравнителното попадение за “зелените” дойде в 41-ата минута. Тогава Жоржиньо намери Бърнард Текпетей, а фланговият нападател с мощен удар по диагонала разпечата вратата на стража на Заглембе Любин.

В 73-ата минута Бартоломей Клудка получи втори жълт картон и резонно бе изгонен, но заради приятелския характер на мача наставникът на поляците замени Клудка с друг играч.

Така Лудогорец записа равенство във втората си контрола на турска земя, а в първата тимът отстъпи с 1:2 на германския Хановер.

На “орлите” предстоят контроли още с Цървена звезда, Динамо Тбилиси, Шахтьор Донецк, Вендсисел и Динамо Киев.

Лудогорец – Заглембе (1:1)

0:1 Филип Стражински (1′)

1:1 Бърнард Текпетей (41′)

Стартовите състави на двата тима:

Лудогорец: Симон Слуга, Оливие Вердон, Франко Русо, Аслак фон Витри, Дени Групер, Мануел Шоу, Доминик Янков, Педро Нареси, Бърнард Текпетей, Жоржиньо, Матиас Тисера

Заглембе Любин: Бурич, Клудка, Лавинчак, Бартолевски, Маковски, Лакоми, Старжински, Ходина, Бохар, Адамски