Лудогорски експрес профуча край “Васил Левски”
Кешеру с две попадения за победата над ЦСКА 1948

Шампионът Лудогорец дръпна с три точки пред преследвачите си в Първа лига след категоричен успех с 3:0 при визитата на ЦСКА 1948 в среща, играна на националния стадион “Васил Левски”.

С две попадения за Орлите се отличи румънската голова машина Клаудиу Кешеру, а веднъж се разписа и Мавис Чибота.

Лудогорски експрес профуча край "Васил Левски" 1

След този успех тимът на Станислав Генчев оглавява подреждането с 26 точки, три повече от Локомотив (Пловдив) и пет повече от ЦСКА София, който е играл мач повече.

Кешеру постави началото на победата в самия край на първото полувреме, когато се възползва по най-добрия начин от грешка в отбраната на домакините – Васил Шопов опита да върне топката към стража Даниел Наумов, но румънският стрелец пресече подаването и находчиво откри резултата.

В средата на втората част Кешеру се превърна в асистент, а автор на второто попадение стана Чибота, който се бе появил на терена няколко минути преди това.

Румънецът оформи крайния резултат в 77-ата минута, засичайки пас на Алекс Сантана.

“За нас бе важно да превключим на ниво българско първенство след мача, който изиграхме в Лига Европа,” заяви помощник треньорът на Лудогорец Яков Папарков. “Момчетата бяха много концентрирани и контролираха двубоя. Съвсем заслужено спечелихме.

Лудогорски експрес профуча край "Васил Левски" 2

“Бих отличил отборната игра, а не само отделните изпълнители. Доста добре правихме преходите между атака и защита днес. Искам да отлича целия отбор. В Лудогорец не веднъж сме казвали, че имаме достатъчно дълга скамейка с добри футболисти.

“Трябваше да направим промени от мача с Тотнъм. Всички, които играха днес се представиха много добре. Добре е да има повече мачове. Знаем, че имаме още работа във всяко едно отношение. Лудогорец още не е достигнал нивото, което феновете са свикнали да гледат.”

Според главния мениджър на 1948 Красимир Балъков решаваща за крайния изход на срещата се е оказала индивидуалната класа на футболистите на Лудогорец.

“Разбира се, че в един мач винаги малките детайли са решаващи,” коментира Бала. “Направихме детинска грешка първото полувреме. Не трябваше да ги оставяме да поведат, искайки нещо да вземем от двубоя. Опитахме се да играем футбол донякъде ни се получи.

“Лудогорец излезе срещу нас мобилизиран и концентриран. Искаха на всяка цена да вземат този мач. Опитахме се да се противопоставим, но както казах този мач за нас беше да си сверим часовника. В края на краищата ние загубихме от Лудогорец. Индивидуалната класа на футболистите на Лудогорец си каза думата.”

В следващия кръг Лудогорец приема Ботев Пловдив, а ЦСКА 1948 гостува на останалия без старши треньор Локомотив Пловдив.

ЦСКА 1948 – ЛУДОГОРЕЦ 0:3 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Клаудиу Кешеру (45), 0:2 Мавис Чибота (65), 0:3 Клаудиу Кешеру (77)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 18. Ивайло Чочев (78′ 70. Георги Русев), 10. Васил Шопов, 7. Марио Топузов (62′ 17. Даниел Младенов), 20. Ангел Бастунов (62′ 99. Андон Гущеров), 33. Галин Иванов, 24. Лазар Марин (78′ 19. Михаел Орачев), 9. Мартин Камбуров –к

Резерви: 1.  Димитър Тодоров , 99. Андон Гущеров, 70. Георги Русев, 17. Даниел  Младенов, 90. Кристиян Николов, 19. Михаел Орачев, 87. Симеон Петров

Лудогорец: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков (84′ 22. Жордан Икоко), 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру (84′ 17. Жоржиньо), 30. Козмин Моци – к, 32. Жозуе Са, 37. Бърнард Текпетей (72′ 18. Светослав Дяков), 64. Доминик Янков (59′ 13. Мавис Чибота), 95. Каули Оливейра

Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 13. Мавис Чибота, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Жордан Икоко, 81. Димитър Митков