Макопи: “Вярваме в спасението!”
Италианецът похвали отбора си за положените усилия в тренировъчния процес

Наставникът на Царско село Стефано Макопи обяви, че следващият мач – срешу Ботев (Враца), ще бъде решаващ за бъдещето на тима.

Днес Царете победиха Пирин с 3:0, като два кръга преди края на първенството в Първа лига двата отбора са с равен точков актив на дъното на класирането.

“Мисля наистина, че вярваме в спасението,” заяви Макопи след края на мача. “Момчетата бяха безупречни в серията от позитивни резултати. Имаме още два мача. Не сме си свършили работата. Следващият съперник е Ботев Враца и ще трябва да играем мача на сезона. Ще е решаващ.

“Момчетата със сигурност бяха с много силен заряд в мача. Направихме много добра седмица по време на тренировките. Момчетата показаха характер. Продължават да държат ниво. Не са се демотивирали. Комплименти за тях.

„Ядосах се много през второто полувреме. Казах на футболистите, че това не трябва да се случва повече. Не можеш да ставаш 15 минути играта на съперника и то на Пирин, които технически са страхотни състезатели и могат да те наранят.”