Де Бройне с великолепен гол - номер 25 с удар извън наказателното поле

С гол на белгийския диамант Кевин де Бройне в началото на второто полувреме Манчестър Сити надделя с 1:0 при визитата на Лестър в среща от 12-ия кръг на Висшата лига и се изкачи на върха на временното класиране.

След минималния успех срещу Лисиците, Гражданите събраха 29 точки, една повече от лондонския Арсенал, който утре приема Нотингам Форест.

Пестеливата победа на Ман Сити е с особена стойност, тъй като беше изовювана в отсъствието на норвежката голова машина Ерлинг Холанд, който не попадна в групата на Пеп Гуардиола.

Де Бройне порази целта с блестящо изпълнение на пряк свободен удар в 49-ата минута, като по този начин накара статистиците на Острова да отбележат, че белгиецът е реализирал 25 от 60-те си гола (42 процента) във Висшата лига с удари извън наказателното поле.

Само Дейвид Бекъм (55 процента) и Кристиан Ериксен (44 процента) пък могат да се похвалят с по-висока ефективност по този показател.