Ман Сити остава в битката за титлата след шоу и обрат на “Етихад”
"Гражданите" успяха да победят Тотнъм, въпреки че изоставаха с два гола на почивката.

Английският шампион Манчестър Сити записа втора поредна победа във Висшата лига, която дойде по изключително драматичен начин.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола се наложиха над Тотнъм на своя “Етихад” с 4:2 в отложен сблъсък от 7-ия кръг в Премиър лийг.

“Шпорите” имаха на полувремето два гола аванс, но допуснаха пълен обрат и загуба впоследствие след четири попадения на Манчестър Сити в рамките на втората част.

Тимът на Тотнъм поведе в резултата в 44-ата минута след гол на Деян Кулушевски, а само няколко секунди по-късно преднината на гостите бе удвоена чрез Емерсон.

В 51-ата минута обаче Хулиан Алварес намали изоставането на шампионите, а в 53-ата Ерлинг Холанд възстанови равенството на таблото.

Третото попадение за Манчестър Сити отбеляза Рияд Марез в 63-ата минута, а в 90-ата отново Марез бе точен и по този начин “гражданите” все още остават в борбата за титлата.

С успеха отборът на Пеп Гуардиола вече изостава само на 5 точки от лидера Арсенал, но “артилеристите” са и с мач по-малко.

Тотнъм пък остава на 5-ото място във временното класиране с актив от 33 пункта.

В следващия кръг Манчестър Сити ще приеме Уулвърхемптън, а “шпорите” ще гостуват на Фулъм.

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 6. Нейтън Аке, 5. Джон Стоунс, 25. Мануел Аканджи, 82. Рико Люис, 16. Родри, 8. Илкай Гюндоган, 10. Джак Грийлиш, 26. Рияд Марез, 19. Хулиан Алварес, 9. Ерлинг Халанд

Мениджър: Пеп Гуардиола

Тотнъм: 1. Юго Лорис, 33. Бен Дейвис, 15 .Ерик Дайър, 17. Кристиан Ромеро, 14. Иван Перишич, 5. Пиер-Емил Хойберг, 30. Родриго Бентанкур, 12. Емерсон, 7. Хюн-Мин Сон, 21. Деян Кулушевски, 10. Хари Кейн

Мениджър: Антонио Конте