Ман Сити пречупи Кристъл Палас, Холанд с 28-и гол в лигата
Ерлинг Холанд донесе трите точки на "гражданите" с гол от дузпа

Манчестър Сити надви Кристъл Палас с 1:0 като гост в мач от 27-ия кръг на Висшата лига на Англия. Единственият гол в срещата на “Селхъст Парк” падна след почивката, като в 78-ата минута Ерлинг Холанд се разписа от дузпа. За норвежеца това бе 28-и гол в първенството през сезон 2022/23.

С победата тимът на Ман Сити се доближи на две точки до лидера Арсенал, който утре гостува на Фулъм. Кристъл Палас пък остана на 12-ото място с актив от 27 точки.

Манчестър Сити доминираше тотално на “Селхъст Парк”, като не допусна точен удар към вратата си. Все пак тимът на Пеп Гуардиола се затрудни с “орлите”. През първото полувреме Родри пропусна една от най-добрите възможности за “гражданите”.

След почивката Ман Сити вдигна оборотите, а в 78-ата минута получи дузпа. Ерлинг Холанд вкара от бялата точка и донесе победата на своя тим.

Следващият мач на Манчестър Сити е домакинство на РБ Лайпциг в Шампионска лига, след което предстои друг мач у дома – срещу Бърнли в 1/4-финалите на ФА Къп.