Ман Сити разгроми Челси във ФА Къп и чака Арсенал в следващия кръг
"Гражданите" с класическа победа срещу тима на Греъм Потър

Манчестър Сити победи Челси с 4:0 на собствен терен в мач от 3-ия кръг на турнира ФА Къп. “Гражданите” решиха мача още през първото полувреме, в което отбелязаха три попадения. Рияд Марез реализира две попадения в мача, а по един гол добавиха Хулиан Алварес и Фил Фодън. Така тимът на Пеп Гуардиола записа втори успех срещу водения от Греъм Потър отбор в рамките на няколко дни.

В следващия етап на турнира Манчестър Сити ще срещне победителя от сблъсъка Оксфорд Юнайтед – Арсенал, като очакванията са това да бъдат “артилеристите”.

Ман Сити изигра перфектно първо полувреме срещу Челси на “Етихад”. “Гражданите” не допуснаха нито един удар към вратата си и бяха перфектни в атака. Алжирският национал Рияд Марез откри резултата със страхотен удар от пряк свободен удар в 23-ата минута.

В 30-ата минута домакините получиха дузпа, след като Хавертц игра с ръка в пеналта и след намесата на ВАР това бе маркирано. Хулиан Алварес не сбърка от бялата точка и удвои аванса на своя тим – 2:0.

В 39-ата минута Манчестър Сити направи страхотна атака. Нападението завърши с асистенция на Уокър за Фодън, който отбеляза за трети път във вратата на “сините” – 3:0.

Домакините намалиха оборотите през второто полувреме, докато Челси изглеждаше малко по-добре на “Етихад”. Все пак “сините” не успяха да затруднят сериозно резервния вратар на Сити – Стефан Ортега.

В 83-ата минута Ман Сити получи втора дузпа в срещата. Калиду Кулибали извърши нарушение срещу Фил Фодън и контактът бе достатъчен главният рефер да отсъди 11-метров наказателен удар. Рияд Марез изпълни перфектна дузпа и оформи крайния резултат 4:0.