Ман Сити разпиля Севиля насред Испания, Холанд с два гола
Футболистите на Хосеп Гуардиола дадоха сериозна заявка за триумф в тазгодишното издание на Шампионската лига!

Английският гранд и претендент за трофея в Шампионската лига – Манчестър Сити, започна сезона в най-престижния европейски клубен турнир по страхотен начин.

“Гражданите” победиха Севиля на „Рамон Санчес Писхуан“ с убедителното 4:0 в първи двубой от група “G”.

През идната седмица сблъсъците от Шампионската лига продължават, като Манчестър Сити ще приеме на “Етихад” отбора на Борусия Дортмунд, а Севиля ще гостува на Копенхаген в Дания.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута чрез попадение на Ерлинг Холанд, който успя да засече остро подаване от страна на Кевин де Бройне. По този начин норвежецът откри головата си сметка за гражданите” и в Шампионската лига.

В 58-ата минута Жоао Кансело видя свободния Фил Фодън, който задържа добре кълбото пред себе си и с прецизен изстрел удвои аванса на Манчестър Сити в мача.

9 минути по-късно Ерлинг Холанд след добавка наниза второто си попадение в срещата, оформяйки класиката за “гражданите”, а в добавеното време на двубоя Рубен Диаш бе точен след пас на Жоао Кансело.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Севиля: 13. Ясин Буну – 30. Хосе Анхел Кармона, 6. Неманя Гудел, 14. Танги Нианзу – 16. Хесус Навас (к), 10. Иван Ракитич, 18. Томас Дилейни, 19. Маркос Акуня – 22. Иско, 24. Алехандро Гомес, 3. Алекс Телеш

Резерви: 1. Марко Дмитрович, 2. Гонсало Монтиел, 4. Карим Рекик, 5. Каспер Долберг, 7. Сусо, 8. Жоан Жордан, 11. Аднан Янузай, 12. Рафа Мир, 15. Юсеф Ен-Несири, 20. Фернандо, 29. Кике Салас, 31. Алберто Флорес

Наставник: Хулен Лопетеги

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 7. Жоао Кансело, 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 21. Серхио Гомес – 17. Кевин де Бройне, 16. Родри, 20. Бернардо Силва – 47. Фил Фодън, 9. Ерлинг Холанд, 10. Джак Грийлиш

Резерви: 18. Стефан Ортега, 4. Калвин Филипс, 6. Нейтън Аке, 8. Илкай Гюндоган, 19. Хулиан Алварес, 26. Рияд Марез, 33. Скот Карсън, 80. Коул Палмър, 82. Рико Люис, 97. Джош Уилсън – Есбранд

Наставник: Хосеп Гуардиола