Облаците над мениджъра на Челси Франк Лампард стават все по-мрачни

Манчестър Сити нанесе поредния болезнен удар върху каузата на Челси, записвайки комфортна победа с 3:1 на “Стамфорд Бридж”.

С успеха си Гражданите се изкачиха на пета позиция с 29 точки, докато Сините се свлякоха до осмо място с 26.

Сити излязоха напред в резултата след 18 минути игра. Фил Фоудън получи топката на границата на наказателното поле и продължи с къс пас към Илкай Гюндоган, който елиминира Тиаго Силва и с мощен удар опъна мрежата зад Едуар Менди.

Гражданите удвоиха своя актив три минути по-късно, когато след пас на Кевин де Бройне Фоудън наказа поредната неразбория в отбраната на Сините, а самият белгиец направи резултата 0:3 в 34-ата минута с лесна добавка, след като удар от малък ъгъл на Рахийм Стърлинг срещна страничния стълб.

Силите на домакините стигнаха само за утешителното попадение на Калъм Хъдсън-Одой в добавеното време.

ЧЕЛСИ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:3 (0:3)

0:1 Илкай Гюндоган (18), 0:2 Фил Фоудън (21), 0:3 Кевин Де Бройне (34), 1:3 Калъм Хъдсън-Одой (90+2)

Челси: Едуар Менди, Сесар Аспиликуета, Бен Чилуел, Курт Зума, Тиаго Силва – Н’голо Канте, Матео Ковачич – Мейсън Маунт, Кристиан Пулишич, Хаким Зиеш – Тимо Вернер

Мениджър: Франк Лампард

Ман Сити: Зак Стефен, Рубен Диаш, Джон Стоунс, Олександър Зинченко, Жоао Кансело – Илкай Гюндоган, Фил Фоудън, Бернардо Силва, Кевин Де Бройне – Рахийм Стърлинг

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Рефер: Антъни Тейлър

Стадион: „Стамфорд Бридж”