"Червените дяволи" триумфираха в "Дербито на розите".

Тимът на Манчестър Юнайтед излезе на втората позиция във временното класиране след драматичен успех над Лийдс.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг се наложиха над своя съперник с 2:0 на “Елънд Роуд” в среща от 23-я кръг на Висшата лига.

И двете попадения за победата на “червените дяволи” бяха реализирани в самия край на срещата.

Маркъс Рашфорд се разписа в 80-ата минута, а 5 минути по-късно резервата Алехандро Гарначо удвои аванса на гостите и оформи крайния резултат на таблото.

По този начин Манчестър Юнайтед излезе на второто място във временното класиране на Премиър лийг с актив от 46 точки, докато съставът на Лийдс е на незавидното 17-о място с едва 19 пункта.

В следващия кръг “червените дяволи” ще играят с Лестър, а Лийдс ще премери сили с Евертън.