"Червените дяволи" победиха Уулвърхямптън и влязоха в топ 4.

Съставът на Манчестър Юнайтед продължи победния си рейд в английската Висша лига с нов успех, който този път дойде срещу Уулвърхямптън.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг се наложиха над “вълците” на стадион “Молиню” с минималното 1:0.

Това бе трета поредна победа за “червените дяволи”, а отборът на Уулвс, който в миналия кръг победи Евертън, допусна десетата си загуба от началото на кампанията.

Във временното класиране Манчестър Юнайтед се изкачва до 4-ото място и вече има в актива си 32 точки, докато тимът на Юлен Лопетеги остава на незавидната 18-та позиция с едва 14 пункта.

Единственото попадение в срещата падна в 76-ата минута, когато Маркъс Рашфорд комбинира добре със свой съотборник и излезе на чиста позиция в наказателното поле на домакините, където преодоля няколко играчи и с шут по земята не остави никакви шансове на Жозе Са.

В 84-ата минута Рашфорд отново бе точен и когато вече се виждаше победата на Манчестър Юнайтед като сигурна, ВАР отмени попадението на английския национал заради игра с ръка.

В следващия кръг от Премиър лийг “червените дяволи” ще приемат на “Олд Трафорд” Борнемут, а Уулвърхямптън ще гостува на Астън Вила.

Стартови състави на двата тима:

Уулвърхямптън: 1. Жозе Са, 64. Уго Буено, 23. Макс Килман, 4. Нейтън Колинс, 22. Нелсън Семедо, 28. Жоао Моутиньо, 8. Рубен Невеш, 27. Матеуш Нунеш, 10. Даниел Поденс, 11. Хуан Хи-Чан, 29. Диего Коща

Мениджър: Юлен Лопетеги

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 12. Тирел Маласия, 23. Люк Шоу, 19. Рафаел Варан, 29. Аарън Уан-Бисака, 14. Кристиан Ериксен, 18. Каземиро, 8. Бруно Фернандеш, 21. Антони, 49. Алехандро Гарначо, 9. Антони Марсиал

Мениджър: Ерик тен Хаг