Манчестър Сити изхвърли Челси от Купата на Лигата в дерби на резерви
Греъм Потър и Пеп Гуардиола пуснаха "Б" отборите си

Манчестър Сити върви по план за постигането на квадрупъл този сезон, след като победи с 2:0 Челси на 1/16-финалите за Купата на Лигата и продължи напред в турнира.

Греъм Потър и Пеп Гуардиола пуснаха в игра главно играчи, които не са записали много минути този сезон, но се оказа, че “пейката” на испанският специалист е по-класна от тази на лондончани.

След много активно първо полувреме, в което имаше възможности за гол и пред двете врати, почивката дойде при резултат 0:0.

В 53-та минута обаче “гражданите” поведоха. Риад Марез изпълни отлично пряк-свободен удар и с пронизващ удар в долния десен ъгъл остави Менди безпомощен.

Само пет минути по-късно Хулиан Алварес се оказа на точното място, за да може отклонена топка да се озове в краката му и той направи най-лесното като я чукна в мрежата за крайното 2:0. В самия край гол на Кристиян Пулишич беше отменен заради засада.