Манчестър Юнайтед изпусна Кристъл Палас в края и взе само точка
"Червените дяволи" водеха до продълженията на мача

Манчестър Юнайтед изпуспна да запише пети пореден успех във Висшата лига, след като завърши 1:1 с Кристъл Палас. “Червените дяволи” поне временно се изравниха в класирането с Манчестър Сити с по 39 точки  – на осем точки зад Арсенал.

Още в 8-та минута Маркъс Рашфорд можеше да продължи головата си серия в поредни мачове, но ударът му беше блокиран. В 16-та Люк Шоу засече центриране от Уан-Бисака, но прати топката встрани от целта.

В 41-та минута домакините бяха много близо да открият резултата след като Одсън Едуард получи подаване почти на границата на пеналта и стреля, но топката беше отклонена от Де Хея в страничната греда.

По-малко от 120 секунди по-късно Юнайтед откри резултата. Ериксен подаде на Бруно Фернандеш, а португалецът прати топката перфектно в горния десен ъгъл.

След почивката срещата премина в по-равностойно темпо и без много опасности.

В добавеното време на мача обаче домакините се добраха до равенството. Олисе се нагърби с изпълнението на пряк-свободен удар и той заби топката точно в ъгъла и под напречната греда за 1:1.