Червените дяволи едва се добраха до реми срещу напористия Челси

Манчестър Юнайтед се отдалечи още повече от жадувания Топ 4 в английската Висша лига, след като стигна само до равенство – 1:1, в домакинския двубой с Челси.

Ремито означаваше, че Червените дяволи остават на шестата позиция във временното класиране с 55 точки от 35 мача, две точки зад петия Тотнъм и цели пет зад Арсенал, като и двата тима от северен Лондон са играли по два мача по-малко.

Маркос Алонсо даде аванс на Сините от “Стамфорд Бридж” четвърт час след почивката, но съвсем скоро след това Кристиано Роналдо възстанови равенството.

Юнайтед трябва да се чувства доволен от точката, тъй като Челси владееше много по-често топката, а и създаде много повече опасности пред вратата на Давид де Хеа.

Безпристрастната статистика отчете владение на топката 65:35 процента в полза на гостите, като техните опити за попадения бяха 21 срещу едва 6 за Юнайтед.

Преди срещата феновете на домакините отново организириха протестно шествие срещу собствениците на клуба – семейство Глейзър.

Част от привържениците умишлено пропуснаха началото на срещата, като на “Олд Трафорд” се виждаха хиляди празни места.

Подобен протест се вижда във втори пореден мач на стадиона на Юнайтед. При предишното домакинство – срещу Норич, феновете влязоха в арената едва в 17-ата минута.

МАН ЮНАЙТЕД – ЧЕЛСИ 1:1 (0:0)
Голмайстори: 0:1 Алонсо (60), 1:1 Роналдо (62)
МАН ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Далот, Варан, Линдельоф, Телеш, Макоминей, Матич, Фернандеш, Еланга, Рашфорд, Роналдо
ЧЕЛСИ: Менди, Алонсо, Рюдигер, Силва, Аспиликуета, Джеймс, Канте, Жоржиньо, Маунт, Вернер, Хавертц