Манчестър Юнайтед отново пестелив, но с три точки срещу Лестър
Санчо беше основният виновник за успеха на "Кинг Пауър Стейдиъм:

Манчестър Юнайтед затвърди подобряваща си форма във Висшата лига, след като записа трети пореден успех в първенството. Тази вечер те победиха с 1:0 Лестър в мача им от 5-ия кръг на надпреварата след като през изминалия уикенд отново постигна минимален успех срещу Саутхемптън.

Гостите от Манчестър започнаха много активно срещата и в 11-та минута Кристиян Ериксен можеше да открие, но изстрелът му мина покрай лявата греда. В 23-та минута обаче “червените дяволи” вкараха решителния гол. Маркъс Рашфорд пусна извеждащ пас към Санчо в наказателното поле, крилото изпревари Уард и го остави на терена, след което прати топката в опразнената мрежа.

След почивката в 51-та минута Джеймс Мадисън опита късмета си директно от пряк-свободен удар, но Де Хея внимаваше и спаси изстрела в горния десен ъгъл. В 83-та минута Рашфорд можеше да реши всичко с втори гол, но от изгодна позиция след разбъркване, той прати изстрела си далеч над целта.

Появилият се от пейката за пореден път Кристиано Роналдо имаше шанс секудни по-късно, но и той беше неточен. Така Юнайтед събра 9 точки от началото на сезона и се изкачи до петото място – на пункт пред Ливърпул, докато Лестър остава на последното място със само една точка – четири загуби и едно равенство.