Манчестър Юнайтед пребори Бърнли и е на 1/4-финал за Купата на лигата
"Червените дяволи" с икономично 2:0 на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед успя да победи с 2:0 Бърнли като домакин в мача им от 1/8-финалите за Купата на Лигата. Головете за “червените дяволи” реализираха Кристиян Ериксен и Маркъс Рашфорд.

Гостите влязоха в мача добре и още в 3-та минута Ашли Барнс откри пространство за удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 27-та минута след страхотно центриране на Бруно Фернандеш, Уан-Бисака центрира остро към Ериксен, който на почти празна врата не сбърка за 1:0.

Шест минути преди почивката домакините можеха да вкарат и втори гол, след като Марсиал получи топката от Мактоминей и стреля от около 11 метра, но стражът на Бърнли се намеси добре.

В 57-та минута падна и вторият гол за домакините. Маркъс Рашфорд пое топката от центъра, проби мощно към наказателното поле на Бърнли, финтира бранител и със страхотен изстрел по диагонала матира Пийок-Фаръл за 2:0.