Манчестър Юнайтед записа класически успех над Брайтън
Брайтън и Манчестър Юнайтед завършиха при резултат 0:3 мачът си от 32-рия кръг на Висшата лига.

Резултатът откри Мейсън Грийнууд в 17-тата минута. Бруно Фернандеш удвои в 29-та с клиничен удар от границата на наказателното поле. Португалецът направи релултата класически със втория ги гол в 51-рата, след блестящо подаване на Грийнууд.

Със спечелените три точки, „червените дяволи“ събират 52 пункта, само два по-малко от 4-тия в подреждането Челси. Брайтън остава на 15-тата позиция със 6 точки над зоната на изпадащите.

И двата тима стартираха добре, след принудителната пауза, като записаха по една победа и едно равенство, преди този мач.
Мениджърът на Брайтън Греъм Потър направи цели 5 промени, спрямо съставът, който победи Арсенал през миналта седмица. В игра се появиха Монтоя, Лампти, Стивънс, Макалистър и Конъли.

Оле Гунар Солскяер нямаше проблем с нови контузени или наказани играчи, след елиминирането на Норич в турнира за ФА Къп през уикенда, където играха предимно резервите на „червените дяволи“. От ¼ финалът за купата, в днешния мач, титулярното си място са запазили само Бруно Фернандеш, Хари Магуайър и Люк Шоу. В атаката на „червените“ дяволи се завръща триото Марсиал – Рашфорд – Грийнууд, а зад тях, най-после заедно, ще оперират Пол Погба и Бруно Фернандеш.

Срещата започна със сериозно териториално надмощие за гостите от Манчестър. „Червените“ създадоха първата опасност в 12-тата минута, когато Бруно шутира от границата на пеналтерията, но ударът му бе спрян от страничния стълб.

Юнайтед все пак поведе 4 минутки по-късно. Уан-Бисака намери Грийнууд, който финтира Дънк и с удар по земята матира вратаря Райън.

В 23-тата , след изпълнение на корнер, Фернандеш намери Магуайър, но ударът с глава на капитана бе неточен.

В 29-тата „червените дяволи“ стигнаха до още едно попадение. След продължителна атака топката достигна до Погба, който я чукна към Фернандес, а португалецът с перфектен удар прониза вратата на Брайтън. При головата атака останаха сериозни съмнения за засада на Люк Шоу, но ВАР-ът не се намеси и попадението бе зачетено.

В последните минути на първата част темпото спадна и въпреки, че Юнайтед продължи да държи повече топката, „червените дяволи“ не стигнаха до още голови ситуации.

На почивката Брайтън направи две смени и опита да наложи териториален превес, но бързо бе попарен. Само 5 минути след началото на второто полувреме Юнайтед организира мълниеносна контра, стартирана от Неманя Матич. Сърбинът намери Мейсън Грийнууд по лявото крило. Младокът напредна и с прекрасно центриране намери Бруно Фернандеш, който от движение увеличи преднината на своя тим.

Брайтън отговори с няколко опасни атаки. В 60-тата минута Макалистър изпълни късо пряк свободен удар и изведе Тросар за гърба на „червената“ защита, белгиецът шутира по диагонала, но топката излезе на сантиметри от вратата на де Хея.

В 69-тата Конъли можеше да вкара много красив гол, но де Хея показа защо е считан за един от най-добрите вратари в света. Испанецът извади и още един свиреп удар на Неал Мопе в 76-тата минута.

Стартови състави:

Брайтън: Райън, Лампти, Дъфи, Бърн, Монтоя, Босума, Стивънс, Прьопер, Макалистър, Конъли;

Манчестър Юнайтед: Де Хея, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Матич, Погба, Грийнууд, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал;