Marca публикува размяна на “любезности” между Пике и Гризман
Вербалните атаки са записани при резултат 1:1

Популярният Marca публикува част от разгорещени реплики между бранителя на Барселона Жерар Пике и нападателя Антоан Гризман по време на снощното крушение – 1:4, срещу Пари Сен Жермен в първи осминафинал в Шампионската лига.

Любопитно е да се отбележи, че въпросната вербална канонанда се случва в 38-ата минута, когато резултатът все още е 1:1.

В този момент ПСЖ печели корнер след поредната си атака, а Пике крещи на своите съотборници, че трябва да владеят повече топката. Гризман му отвръща с призив да не вика, след което двамата се нахвърлят един срещу друг с цветущи изрази.

Ето и размяната на словесни любезности:

Пике крещи към всички: Хайде да владеем повече топката, по дяволите. Да го направим. Ш***н контрол върху топката.
Гризман: Успокой се, Жери, спри да крещиш!
Пике: По дяволите, Гризи, по дяволите…
Гризман: Майната ти.
Пике: Не, майната ти на теб. Страдаме и така е вече от пет минути.
Гризман: Недей да крещиш!

В този момент Лангле се намесва и се опитва да организира защитата, призовавайки всеки да застане до съперника, когото трябва да пази при изпълнението на статичното положение.

Пике: К***ле такова, тичаме като луди.
Гризман: Аз също тичам.