Марко Асенсио донесе успеха на Реал Мадрид на “Бернабеу” (ВИДЕО)
Атакуващият полузащитник не остави никакви шансове с изпълнението си в 74-ата минута.

Испанският гранд Реал Мадрид надделя над Гранада с минималното 1:0 на “Сантяго Бернабеу” в двубой от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

По този начин “кралете” вече имат 53 точки в актива си и продължават да заемат първото място във временното класиране, а зад тях на втората позиция остава Севиля с 47 пункта.

Възпитаниците на Карло Анчелоти не бяха убедителни през първото полувреме, а Гранада се противопостави изненадващо умело на своя далеч по-класен опонент.

През втората част обаче Реал вдигна оборотите, а 23-годишният вратар  Луис Максимиано блесна с една дузина спасявания. Стражът обаче нямаше какво да направи в 74-ата минута, когато Марко Асенсио го матира с безпощаден удар от разстояние.

В следващия кръг “кралете” ще гостуват на Виляреал на 12 февруари от 17:15 часа.