Мбапе не може да бъде спрян в Лига 1 – донесе успеха на ПСЖ над Брест
Килиан Мбапе има шест гола в последните четири мача в първенството

Три дни след отпадането от Шампионска лига, тимът на ПСЖ успя да се върне на победния път. Парижани спечелиха с 2:1 при гостуването си на Брест в мач от 27-ия кръг на френската Лига 1.

Треньорът Кристоф Галтие заложи на големите си звезди – Лео Меси и Килиан Мбапе бяха сред титулярите. Двамата обаче се представиха слабо през първото полвуреме, като Карлос Солер вкара за парижани в 37-ата минута.

Шест минути по-късно Брест възстанови равенството. Нападателят Франк Онора порази вратата на Донарума, разписвайки се във втори пореден двубой в лигата.

През първата част ПСЖ създаде 3-4 ситауции за гол, а след почивката възпитаниците на Кристоф Галтие не застрашиха сериозно вратата на Брест. Изглеждаше така сякаш гостите няма да спечелят. В добавеното време обаче Мбапе бе изведен от Меси сам срещу вратаря на домакините и го преодоля, отбелязвайки за 2:1. За френския нападател това бе 19-ти гол в лигата през сезона.

Така ПСЖ спечели трите точки в срещата и има 66 пункта в актива си – с 11 повече от втория в класирането Марсилия.