Меси избухна с два гола и прати Барса в Топ 3
Каталунците спечелиха с 3:2 отложения от 2-ия кръг на Ла Лига двубой срещу Атлетик Билбао

Барселона стигна до победа с 3:2 при визитата си на Атлетик Билбао в отложен мач от 2-ия кръг на Ла Лига.

Домакините стартираха ударно и още в 3-ата минута Инаки Уилямс огорчи тима на барселона/

В 14-ата Меси центрира към далечната греда, там Де Йонг върна за Педри, който прати с глава в мрежата за 1:1.

Звездата на каталунците Лионел Меси се възползва от пас на Педри в 38-ата и изведе Барса напред в резултата.

След почивката аржентинецът покачи на 3:1, вкарвайки десетото си попадение от началото на сезона, с което се изравни с Жерард Морено на върха в листата на голмайсторите.

Меси можеше да оформи хеттрик в 72-ата, но нацели левия страничен стълб.

В последната минута от редовните 90 домакините отбелязаха втори гол чрез Муниаин.

Така Барселона вече има 31 точки и се изкачи до 3-ото място. Каталунците имат 5 по-малко от втория Реал Мадирд. Водач в класирането е Атлетико Мадрид с 38 точки.