Милан оглави Серия “А” след класически успех над Венеция (ВИДЕО)
Стефано Пиоли записа мач номер 400 в италианския елит.

Отборът на Милан излезе на първата позиция във временното класиране на Серия “А”, след като надделя при визитата си на Венеция с класическото 3:0 в двубой от 21-ия кръг на първенството.

С днешната победа възпитаниците на Стефано Пиоли вече са лидери в подреждането с актив от 48 точки, а съставът на Интер е втори, но и с два мача по-малко от “росонерите”. Венеция пък заема 16-ото място със 17 пункта.

Срещата стартира по мечтан начин за гостите, които излязоха напред в резултата още във втората минута, когато Рафаел Леао нахлу в наказателното поле на Венеция и пусна успоредно подаване към Златан Ибрахимович, който се бе позиционирал добри и вкара кълбото в мрежата.

До края на първото полувреме “росонерите” имаха няколко добри положения за второ попадение, но стражът на домакините Серхио Ромеро се отчете с бляскави спасявания.

Втората част започна по подобие на първата – с ранен гол за Милан. В 47-ата минута Тео Ернандес проби в наказателното поле отляво и стреля от малък ъгъл, а топката успя да премине покрай Ромеро и да се озове за втори път във вратата му.

Ситуацията за Венеция стана още по-сложна в 58-ата минута, тъй като отборът остана с човек по-малко за игра с ръка пред голлинията на Михаел Свобода. Главният съдия показа директен червен картон на бранителя и посочи бялата точка, от която Ернандес реализира второто си попадение в мача.

Домакините опитаха да отговорят на предизвикателството с далечен изстрел на резервата Домен Църнигой в 71-ата минута, но той беше спасен рутинно от Менян.

Нови по-сериозни възможности за гол така и не паднаха до края на срещата, а по този начин Милан грабна трите точки и излезе поне временно начело в Серия “А”.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Венеция: 88. Серхио Ромеро – 7. Паскал Мазороки, 30. Михаел Свобода, 32. Пиетро Чекарони (к), 55. Ридгесиано Хапс – 21. Михаел Кюзанс, 44. Итан Емпаду, 27. Джанлука Бусио – 10. Матия Арум, 14. Тома Анри, 77. Давид Окереке

Старши треньор: Паоло Занети

Милан: 16. Майк Менян – 19. Тео Ернандес (к), 6. Матео Габия, 20. Пиер Калулу, 25. Алесандро Флоренци – 41. Тиемуе Бакайоко, 8. Сандро Тонали – 17. Рафаел Леао, 10. Браим Диас, 56. Алексис Салемакерс  – 11. Златан Ибрахимович

Старши треньор: Стефано Пиоли