Милан с нов провал – 0:0 с Торино, а Скудетото се изплъзва
"Росонерите" с нов безидеен мач в Серия А, но увеличиха аванса си на върха на две точки

Лидерът в Серия А – Милан допусна второ поредно равенство 0:0, след като не успя да победи Торино като гост в мач от 32-ия кръг на Калчото

Първото полувреме премина при постоянни грешки и на двата отбора в центъра на терена. Милан, очаквано беше по-активният тим, търсещ гола, но Торино се беше позиционирал отлично в защита.

В средата на първата част Даниеле Довери имаше всички основания да даде дузпа за гостите, след като Алексис Салемакерс беше съборен в наказателното поле, но сигнал не последва, като дори ВАР не влезе в действие.

Малко преди това и Давиде Калабрия отправи силен изстрел по диагонал, но Стракоша изби по най-добрия начин.

След почивката сценарият на терена на се промени, като 15 минути преди края Сандро Тонали имаше възможност да отбележи от добра позиция, но Стракоша спаси, а в добавеното време Месиас не успя да нацели топката от добра позиция.

Така Милан събра 68 точки – на две пред Наполи и Интер, като “нерадзурите” са с мач по-малко.