Росонерите с комфортен успех срещу Олимпик Марсилия, който завърши мача с 9 играчи

Милан се поздрави с комфортна победа с 2:0 като гост на единствения френски тим, триумфирал в Шампионската лига – Олимпик Марсилия, в последната си проверка преди старта на италианската Серия А.

Шампионът в Скудетото поведе в резултата след 12 минути игра на “Стад Велодром”, когато точен бе Жуниор Месиас, а асистенцията беше дело на Браим Диас.

Малко след средата на първото полувреме ветеранът Оливие Жиру дублира аванса на Росонерите след асистенция на Месиас.

Съвсем скоро след началото на втората част Марсилия остана на терена с човек по-малко, след като Матео Гендузи получи втори жълт картон.

В 80-ата минута пък Сюлейман Туре също получи бе отпратен под душовете, оставяйки ОМ с 9 души.

Двубоят беше последна лятна контрола и за францзите.