Рафаел Леао блести за "росонерите"

Милан спечели домакинството си на Лече с резултат 2:0 в мач от 31-вия кръг на Серия А. И двете попадения за “росонерите” вкара португалецът Рафаел Леао. Той вече има 12 гола през сезона в италианското първенство.

“Росонерите” не успяха да приложат домакински натиск в началото на двубоя. Лече стоеше доста добре на “Сан Сиро” и затваряше пространствата на съперника. Чак в края на полувремето Милан успя да открие резултата. В 40-ата минута Сандро Тонали намери Рафаел Леао, който вкара за 1:о.

В 75-ата минута Рафа Леао вкара втория си гол в мача при контра атака. Той получи топката и напредна в противниковото поле като с прецизен удар по диагонала преодоля стража на гостите – 2:0.

Малко след това Леао отстъпи мястото си на Дивок Ориги. До края на двубоя нов гол не падна и Милан се поздрави с победата.

Този успех върна “росонерите” на 5-ото място. Те имат 56 точки и са с две повече от шестия Интер, като в същото време са с равен брой точки с четвъртия Рома, който е с мач по-малко.