Милена Тодорова завърши 17-а в Пекин, норвежка бе над всички
Останалите родни биатлонистки останаха след 75-о място.

Българската биатлонистка Милена Тодорова направи отлично състезание в спринтовата дисциплина от 7,5 километра на биатлона на Олимпийските игри в Пекин.

Състезателката от Троян завърши на 17-о място на 1:31,1 минути след шампионката Марта Осбу Ройзеланд, която беше безапелационна в състезанието.

По този начин Тодорова записа второто най-добро постижение за България от Олимпиадата след 15-ото място на Радо Янков в сноуборда.

За последно с по-добро представяне се отчете Екатерина Дафовска, която финишира осма в масовия старт на Игрите в Торино през 2006-та година.

Още три родни представителки взеха участие в днешното състезание – Мария Здравкова и Даниела Кадева сгрешиха по веднъж и се класираха съответно 78-ма и 84-та, а младата Лора Христова зае 89-та позиция, като допусна четири грешки в стрелбата.

Снимка: Reuters