Минамино класира Ливърпул към четвъртфиналите за ФА Къп
Юрген Клоп извърши цели 10 промени в състава си от двубоя с Челси в неделя.

Отборът на Ливърпул се наложи с 2:1 над Норич на “Анфийлд” и се класира на четвъртфиналите за ФА Къп.

С два гола за успеха на “мърсисайдци” се отчете японският национал Такуми Минамино, който бе точен в 27-ата и 39-ата минута.

Домакините можеха да поведат в резултата още в 9-ата минута от срещата, но изстрелът на Къртис Джоунс се отклони в горната греда на вратата, пазена от Тим Крул.

Тимът на Норич отговори на предизвикателството в 16-ата минута, когато Теему Пуки излезе на добра стрелкова позиция, ала ударът му не нареми очертанията на вратата.

В 27-ата минута Цимикас центрира в наказателното поле, където Ориги успя да овладее, а след това и да намери Минамино, който разпечата вратата на Крул от близко разстояние, давайки аванс в резултата на Ливърпул.

Японският национал удвои аванса на “мърсисайдци” в 39-ата минута, когато след центриране от корнер топката стигна до него и той с невероятен шут отново не остави шансове на нидерландския страж на Норич.

В началото на второто полувреме Окслейд-Чембърлейн бе близо до попадение, но изстрелът му срещна дясната греда на Крул.

Норич върна едно попадение в 76-ата минута чрез Лукас Рап, но силите на “канарчетата” не стигнаха за нещо повече от този гол до края на срещата.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Ливърпул: Алисон, Милнър, Конате, Гомес, Цимикас, Хендерсон, Окслейд-Чембърлейн, Джоунс, Минамино, Жота, Ориги

Мениджър: Юрген Клоп

Норич: Крул, Гианулис, Гибсън, Цимерман, Байръм, Лес-Мелу,  Норман, Руп, Рашица, Пуки, Плачета

Мениджър: Дийн Смит