Минчев отново титуляр при успех на Спарта Прага
"Червените" надделяха с 4:2 над последния в класирането - Теплице.

Българският офанзивен футболист Мартин Минчев започна поредната си среща като титуляр за Спарта Прага и остана на терена до 60-ата минута, когато отстъпи мястото си на Матей Пулкраб.

“Червените” надделяха над Теплице с 4:2 в двубой от 14-ия кръг на чешкото първенство.

Домакините поведоха в 30-ата минута чрез Ладислав Крейчи, а 6 минути по-късно той пропусна да вкара второто си попадение в мача от дузпа.

В 39-ата минута Давид Ханко удвои аванса за Спарта, но в ответната атака гостите намалиха с попадение на Матиас Сукар.

Матей Пулкраб се разписа за 3:1, а само 2 минути по-късно Якуб Мареш отново намали изоставането на Теплице, след като показа хладнокръвие от 11-метров наказателен удар.

2 минути преди края на редовното време Пулклаб реализира втория си гол в мача и оформи крайното 4:2 за Спарта Прага.