Млад нападател спаси Ботев Враца от загуба срещу Спартак Варна
"Соколите" изпуснаха трите точки на стадион "Христо Ботев"

Отборите на Ботев Враца и Спартак Варна завършиха наравно 1:1 в първия си мач от плейофите за оцеляване. Резултатът до голяма степен устройва домакините, които събраха 29 точки и са на второто място в групата от шест отбора, докато Спартак Варна е последен с 18 точки и е на четири от предпоследния Септември София.

Възпитаниците на Димитър Димитров пропуснаха чудесен шанс да стартират плейофите с победа и да увеличат скромните си шансове за спасение. Спартак имаше аванс почти до самия край на мача, но си тръгна само с точка от Враца.

Румен Руменов даде аванс на “соколите” в 8-ата минута. Халфът получи подаване от Денис Баланюк и с прецизен удар с левия крак вкара за 0:1. В 27-ата минута Руменов можеше да вкара втория си гол в мача, но ударът му бе неточен. Малко след това стражът на Ботев Враца отрази удар на голмайстора на ‘соколите’.

През второто полувреме Ботев Враца се активизира. Феновете на домакините обаче трябваше да чакат до самия край на срещата, за да видят изравнително попадение. Резервата Красимир Тодоров отбеляза за 1:1 в 90-ата минута. 19-годишният нападател замени Чавдар Ивайлов малко преди това. За таланта на врачани това бе първи гол в елита.

Иначе в 78-ата минута Даниел Генов пропусна от бялата точка за домакините, след като Кристиано Фегейредо парира удара му.

Титулярните 11 на двата отбора:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов (К), 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 14. Марко Мажуга, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев (К), 14. Ромееш Ивей, 82. Иван Йорданов, 8. Ивайло Климентов, 10. Румен Руменов, 7. Лерой Микелс, 27. Денис Баланюк