Младежите ни отстъпиха на Швейцария с минимален резултат
България загуби в европейска квалификация в Лугано

Националният ни отбор по футбол до 21 г. загуби от Швейцария до 21 г. с 0:1 в европейска квалификация, която се проведе в Лугано. Единственото попадение в двубоя отбеляза футболиста на Йънг Бойс – Рейдер, който бе точен през втората част.

Швейцарският тим бе по-активен през първата част и в началните минути пропусна добри шансове за попадение. “Лъвчетата” отговориха в 25-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев стреля покрай вратата. Малко след това Крис Добрев пробва удар, но топката излезе в аут. В 37-ата минута Ндойе от домакините нацели гредата. Швейцария завърши първата част с 3 точни удара, докато нашите не успяха да намерят очертанията на вратата.

Началото на второто полувреме бе силно за домакините, които приложиха силен натиск. В 56-ата минута Рейдер се разписа във вратата на Дамян Христов – 1:0.

В средата на втората част Вальо Антов имаше добър шанс да изравни резултата. До края на мача България така и не успя да вкара, като завърши срещата с един точен удар и логично загуби визитата си в Лугано.

С това поражение останахме на 4-ото място в квалификационна група Е с актив от 9 точки, като сме на два пункта зад третия Молдова. Швейцария пък е на 1-вото място в групата с 22 точки – на две пред втория Нидерландия.

Състави:

Швейцария: 1. Саипи, 13. Блум, 4 Стергиу, 5. Бурч, 2. Хусич, 22. Рейдер, 6. Сом, 10. Имери, 23. Амдуни, 14. Ндойе, 9. Стоилкович

България: 12. Христов, 22. Галчев, 13. Петров, 18. Чернев, 3. Стоянов, 5. Бауренски, 6. Антов, 8. Петков, 7. Василев, 10. Николов, 11. Добрев