Монако нанесе звучен шамар на ПСЖ
Битката за титлата във френската Лига 1 се завърза.

Тимът на Пари Сен Жермен допусна изненадваща загуба с 1:3 при визитата на Монако в среща от 23-ия кръг на Лига 1.

Александър Головен откри резултата за домакините още в 4-ата минута, а в 18-ата Уисам Бен Йедер удвои аванса на монегаските.

Уорън Заир-Емери намали изоставането на ПСЖ в 39-ата минута, но в добавеното време на първото полувреме Бен Йедер реализира второто си попадение в двубоя, с което оформи крайния резултат на таблото.

С този успех съставът на Монако се изкачи до второто място във временното класиране с актив от 47 точки, докато “принцовете” продължават да бъдат лидери в таблицата с 54 пункта.

В следващия кръг Монако ще играе с Брест, а Пари Сен Жермен ще премери сили с Лил.

Монако: Нюбел, Агилар, Дисаси, Марипан, Енрике, Диата, Камара, Фофана, Бен Сегир, Головин, Бен Йедер

ПСЖ: Донарума, Пембеле, Битшиабу, Маркиньос, Бернат, Заир-Емери, Данило, Витиня, Солер, Екитике, Неймар