Монако не сбърка срещу Анже и продължава да се надява за място в ШЛ
Монегаските се доближиха на 6 точки до третия Марсилия

Монако записа успех с 2:1 като гост на Анже в двубой от 34-ия кръг на Лига 1. Монегаските се справиха с последния в класирането на Лига 1 и продължават да се борят за място в топ 3 и класиране в Шампионска лига през сезон 2023/24.

С този успех Монако се доближи на шест точки до третия Марсилия. “Червено-белите” се върнаха на победния път след две поредни поражения без вкаран гол. До края на сезона отборът има трудни мачове с Лил, Лион, Рен и Тулуза, но ще се бори за място в топ 3.

Попаденията за Монако в днешния ден вкараха Александър Головин (45 минута) и Майрън Боаду (60 минута). За Анже се разписа Абадала Сима в 64-ата минута. Домакините обаче не успяха да стигнат до изравнителен гол до края на срещата.

Анже ще играе в Лига 2 през следващия сезон, тъй като е последен в класирането на френския елит с едва 14 точки – на 18 пункта от спасителната зона.