Барса и Галатасарай не успяха да “счупят нулите” на “Камп Ноу”
Всичко ще бъде решено на реванша в Истанбул след седмица.

Отборите на Барселона и Галатасарай не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно 0:0 в първия осминафинален двубой между двата тима от Лига Европа.

“Каталунците” имаха тотална доминация в срещата, но така и не успяха да вкарат гол във вратата на съперника си и всичко ще бъде решено на реванша следващата седмица.

Домакините стигнаха до първото си добро положение за попадение още в 5-ата минута, когато капитанът Жорди Алба получи отляво и центрира остро в наказателното поле към нападателя Феран Торес, но изстрелът на нападателя не намери очертанията на вратата.

В първия четвърт час възпитаниците на Шави Ернандес бяха абсолютен господар на терена, а тимът на Галатасарай играеше рядко с топката, но чистите голови положения пред вратата на турския тим липсваха.

Нидерландският нападател Мемфис Депай шутира опасно от пряк свободен удар в 27-ата минута, но Иняки Пеня се намеси и отрази.

Гостите стигнаха до добра възможност в 36-ата минута, когато Керем Актюркоолу нахлу в наказателното поле и стреля, но Ерик Гарсия се намеси и спаси “каталуните” от сигурно попадение.

Стражът на Галатасарай направи поредна добра намеса в 41-ата минута, когато показа страхотен рефлекс след изстрел на Мемфис.

На полувремето Шави осъществи тройна смяна, вкарвайки Усман Дембеле, Жерад Пике и Серхио Бускетс.

“Каталунците” организираха добра атака в 56-ата минута, но първо изстрел на Усман Дембеле бе блокиран, а след това и Адама Траоре пропусна да отбележи.

Минути по-късно Жорди Алба можеше да донесе попадението за Барса, но шутът му премина на сантиметри от вратата на Галатасарай.

В 73-ата минута Усман Дембеле опита късмета си с изстрел от далечно разстояние, който се оказа неточен.

Бафетимби Гомис реализира в 78-ата минута, но голът не бе признат заради положение на засада на футболиста на Галатасарай.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 2. Сержиньо Дест, 4. Роналд Араухо, 24. Ерик Гарсия, 18. Жорди Алба – 28. Нико Гонсалес, 21. Френки де Йонг, 16. Педри Гонсалес – 11. Адама Траоре, 9. Мемфис Депай, 19. Феран Торес

Старши треньор: Шави Ернандес

Галатасарай: 26. Иняки Пеня – 93. Саша Боей, 25. Виктор Нелсон, 45. Маркао, 6. Патрик ван Аанхолт – 22. Беркан Кутлу, 4. Тайлан Анталяль – 8. Райън Бабел, 89. Софиан Фегули, 7. Керем Актюркоджлу – 11. Мостафа Мохамед

Старши треньор: Доминик Торент