Възпитаниците на Юрген Клоп вече гледат уверено към финала в надпреварата!

Английският гранд Ливърпул надделя над сензацията Виляреал с 2:0 на “Анфийлд” в първия двубой между двата тима от полуфиналите в Шампионската лига.

По този начин “мърсисайдци” си осигуриха комфортна преднина преди реванша в Испания, който ще се състои през другата седмица.

Первис Еступинян имаше нещастието да си отбележи автогол в 53-ата минута, а Садио Мане 55-ата оформи крайния изход от срещата.

Ливърпул надигра "жълтата подводница" и си осигури добър аванс 1

Футболистите на Юрген Клоп започнаха срещната по-активно и бързо притиснаха испанците в собствената им половина. В 8-ата минута топката стигна до Садио Мане след изпълнение на корнер, но сенегалският офанзивен футболист не я очакваше и не отправи удар от възможно най-добро качество.

В 12-ата минута Мохамед Салах и Садио Мане разиграха добре помежду си, но вторият не успя да уцели вратата с глава сам срещу Херонимо Рули.

Няколко минути по-късно Луис Диас шутира от границата на наказателното поле, коженото кълбо рикошира коварно в крака на футболист в жълто, но стражът на Виляреал внимаваше и улови рутинно.

В 31-а минута Херонимо Рули отново парира изстрел от дистанция на колумбийския бързак, а две минути по-късно удар на Садио Мане премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Малко преди края на първото полувреме Тиаго Алкантара нанесе страховит шут от над 20 метра, но кълбото се отклони в страничната греда на протегналия се максимално страж на “Жълтата подводница”.

5 минути след началото на второто полувреме топката се озова в мрежата на Виляреал след гол на Фабиньо от статично положение, но попадението бързо беше отменено заради положение на засада.

В 53-ата минута Луис Диас стреля слабо с глава и Херонимо Рули се намеси. Няколко секунди по-късно обаче прошка нямаше и “мърсисайдци” най-после поведоха в резултата.

Джордън Хендерсън бе изведен на дясното крило и центрира в наказателното поле, където топката се удари в крака на Первис Еступинян, който имаше нещастието да си отбележи автогол.

След това попадение съпротивата на Виляреал леко се сломи и те бързо инкасираха нов гол във вратата си. Мохамед Салах по много прецизен начин изведе Садио Мане на чиста позиция, а сенегалецът нямаше как да сбърка от близко разстояние и удвои аванса на Ливърпул в мача.

В 64-ата минута Трент Александър-Арнолд с майсторско центриране намери Анди Робъртсън в наказателното поле, който прати кълбото във вратата на Виляреал, но попадението на защитника бе отменено заради засада.

До края на срещата по-сериозни положения за гол пред една от двете врати липсваха и така Ливърпул си осигури комфортен аванс преди реванша в Испания от две попадения.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Ливърпул: 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд, 32. Жоел Матип, 4. Върджил ван Дайк, 26. Анди Робъртсън –  14. Джордън Хендерсън (к), 3. Фабиньо, 6. Тиаго – 11. Мохамед Салах, 10. Садио Мане, 23. Луис Диас

Наставник: Юрген Клоп

Виляреал: 13. Херонимо Рули – 8. Хуан Фойт, 3. Раул Албиол, 4. Пау Торес, 12. Первис Еступинян – 11. Саму Чуквуезе, 5. Дани Парехо, 6. Етиен Капу, 19. Франсис Коклен – 17. Джовани Ло Селсо, 15. Арнаут Данжума

Наставник: Унай Емери