ЦСКА претърпя тежка загуба в Рим, “армейците” отнесоха пет гола
Рома разгроми "червените" с 5:1.

Италианският гранд Рома удари звучно ЦСКА с 5:1 в първи двубой от Група С в новосформираната надпревара – Лигата на конференциите. “Армейците” излязоха напред в резултата още в 10-ата минута чрез Греъм Кери. В 25-ата минута домакините върнаха равенството на таблото след майсторско изпълнение на Лоренцо Пелегрини, а в 38-ата минута “джалоросите” успяха да осъществят пълен обрат чрез Стефан Ел Шаарауи, който не остави шансове на Бусато с хубав изстрел от границата на наказателното поле. В 62-ата минута Пелегрини реализира своя втори гол в мача и направи резултата 3:1 в полза на Рома. В 80-минута ЦСКА остана с човек по-малко, след като Яник Вилдсхут бе изгонен с втори жълт картон заради нарушение срещу Карлес Перес. Последваха нови два гола за домакините в 82-ата и 84-ата минута за крайното 5:1 в полза на домакините от Рома.

Възпитаниците на Стойчо Младенов успяха да излязат напред в резултата още в 10-ата минута, когато Яник Вилдсхут пусна хубав пас към Греъм Кери, а ирландецът простреля Руи Патрисио за 1:0.

Две минути по-късно Ел Шаарауи отправи опасен изстрел с глава, но за радост на “червените” той премина над гредата на Бусато.

В 18-ата минута стражът на ЦСКА се отчете със страхотно спасяване, след като успя парира удара на Елдор Шомуродов.

Рома успя да върне равенството на таблото в 25-ата минута чрез Лоренцо Пелегрини, който с техничен изстрел преодоля Бусато.

Домакините осъществиха пълния обрат в мача в 38-ата минута. Елдор Шомуродов успя да отнеме топката от Мазику и я пусна към Ел Шаарауи, който с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на вратаря на ЦСКА за 2:1.

Второто полувреме стартира с изстрел на Лам, а в 56-ата минута същото стори и Карло Мухар, но и в двете ситуации Руи Патрисио успя да се намеси.

В 62-ата минута Рома нанесе трети удар по амциите на ЦСКА. Стефан Ел Шаарауи намери отляво Калафиори, който успя да преодоля Карло Мухар, навлезе в наказателното поле на “червените” и пусна кълбото към Лоренцо Пелегрини, който успя го отклони във вратата на Бусато за 3:1.

ЦСКА опита да отговори на предизвикателството от пряк свободен удар, но ударът на Юрген Матей премина над гредата на Патрисио.

В 76-ата минута Баи стреля от границата на наказателното поле, ала изстрелът му се окача встрани от вратата.

Четири минути по-късно “червените” останаха с човек по-малко, след като Яник Вилдсхут бе изгонен с втори жълт картон заради нарушение срещу Карлес Перес.

Рома вкара четвъртото си попадение в срещата само две минути по-късно, след като Смолинг нацели гредата на Бусато, но топката достигна до Джанлука Манчини, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Няколко секунди по-късно удар на Елдор Шомуродов срещна гредата на стража на ЦСКА.

В 84-ата минута Тами Ейбрахам се озова очи в очи с Бусато и не сгреши, оформяйки убедителното 5:1 за своя тим.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Рома: 1. Руи Патрисио – 2. Рик Карсдроп, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 13. Рикардо Калафиори – 8. Гонсало Вияр, 42. Амаду Диавара – 11. Карлес Перес, 7. Лоренцо Пелегрини (К), 92. Стефан Ел Шаарауи – 14. Елдор Шомуродов

Треньор: Жозе Моуриньо

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику – 24. Карло Мухар, 29. Томас Лам – 10. Георги Йомов, 8. Греъм Кери, 30. Янил Вилдсхут – 14. Калоян Кръстев

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов

Треньор: Стойчо Младенов