ЦСКА отстъпи на Виктория Пилзен, всичко ще се решава в София
Чехите взеха комфортен аванс преди реванша на българска земя.

Отборът на ЦСКА София загуби с 0:2 на стадион „Доорсан Арена“ от Виктория Пилзен в първи плейофен двубой за влизане в групите на Лигата на конференциите. Домакините откриха още в 11-ата минута чрез Милан Хавел, но при гола останаха сериозни съмнения за засада, която обаче не бе отсъдена и попадението беше зачетено. В 72-ата минута Джон Мускера не сгреши на опразнената врата и удвои за чехите, оформяйки крайното 2:0.

В началните минути от двубоя на „Доорсан Арена“ в Пилзен домакините наложиха натиск към вратата на “армейците” и в 3-ата минута Шулц отправи първия точен в срещата, но Бусато улови без проблем.

Виктория Пилзен поведе в 11-ата минута чрез Милан Хавел. На повторенията обаче се видя, че има много сериозни съмнения за засада, ала страничният съдия не вдигна флага и попадението беше зачетено.

“Армейците” отговориха на предизвикателството с отличен индивидуален пробив на Яник Вилдсхут, който завърши със силен удар по земя в десния страничен стълб на Хрушка.

В 25-ата минута Греъм Кери от гостите стреля по посока вратата на чехите, но стражът на домакините успя да се справи и улови кълбото.

До края на първата част последваха още две опасни разбърквания пред наказателното поле на ЦСКА, но “червените” успяха да се справят и двата тима се разделиха на почивката при един гол аванс за Виктория.

През първия четвърт час от второто полувреме двата тима опитваха постепенни атаки, но битката беше основно в центъра на терена и голови възможности липсваха.

В 63-ата минута Жорди Кайседо остана сам срещу Хрушка, но стражът на домакините спаси, а малко след това страничният съдия вдигна флага за засада.

Чехите отговориха с далечен изстрел на Джон Мускера, който бе уловен от Бусато безпроблемно.

В 72-ата минута Виктория Пилзен нанесе втори удар по амбициите на “армейците”. Буча бе намерен добре от Резник и стреля към вратата на “червените”. Густаво Бусато успя да парира удара, но топката попадна в краката на Джон Мускера, който на празна врата не сгреши за 2:0.

Няколко минути по-късно Мускера отново бе близо до гол, но този път ударът му срещна напречната греда.

Амос Юга стреля от далечна дистанция в 85-ата минута, но Хрушка се намеси рутинно.

До края на двубоя не се стигна до нови по-сериозни възможности за промяна на резултата и така в реванша на “Васил Левски” ЦСКА ще трябва да наваксва изоставане от две попадения.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Виктория Пилзен: 13. Алеш Хрушка – 14. Радим Резник, 35. Филип Каша, 4. Лудек Перница (к), 24. Милан Хавел – 39. Доминик Яношек, 20. Павел Буча – 50. Адриел Ба Луа, 31. Павел Шулц, 18. Йон Москера – 15. Томас Чори

Резерви: 13. Мариан Твърдон, 36. Индрих Станек, 5. Жоел Каямба,  9. Жан-Давид Бугел, 11. Матей Хибс, 19. Михал Хлавати, 21. Шимон Фалта, 22. Якуб Брабец, 25. Алес Чермак, 26. Лукаш Матейка, 66. Мирослав Качер

Треньор: Михал Билек

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику – 3. Жеферсон, 21. Амос Юга – 10. Георги Йомов, 8. Греъм Кери, 30. Яник Вилдсхут – 9. Жорди Кайседо

Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 14. Митко Митков, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Томас Лам

Треньор: Стойчо Младенов