Наполи изкова солиден аванс срещу десет от Айнтрахт
Лидерът в Серия А ще може да гледа спокойно към реванша

Наполи постигна много добър успех с 2:0 над Айнтрахт Франкфурт като гост в 1/8-финалния им сблъсък от Шампионската лига.

Италианският тим показа много по-добра игра през целия мач, а в 34-та минута след намеса на ВАР получи право да изпълни дузпа. Хвича Кварацхелия се нагърби с изпълнението й, но Кевин Трап направи страхотно спасяване.

Само шест минути след това обаче “пертенопеите” откриха. Голмайсторът им Виктор Осимен беше точен след отличен пас на Ървин Лозано и за нигериеца остана най-лесното.

Само секунди след изпълнението на центъра Осимен вкара и втори гол, но той беше отменен заради засада.

В 58-та минута Коло Муани получи директен червен картон след много грубо нарушение, а ВАР потвърди, че фаулът е бил прекалено груб и решението остана.

Това доведе до още по-сериозна доминация на Наполи и в 65-та минута Кварацхелия се реваншира за пропуска си от 11-те метра, намирайки Джовани Ди Лоренцо, който прати топката в долния ляв ъгъл за 0:2.

Така Наполи натрупа много добър аванс преди реванша на “Диего Армандо Марадона” на 15-ти март.