Наполи прати Дженоа в Серия Б при сбогуването с Инсине
Капитанът на "пертеноепите" се сбогува с гол от дузпа

Наполи успя да победи с 3:0 Дженоа в последния си домакински мач за сезона. Срещата беше по-специална за капитана на “пертенопеите” – Лоренцо Инсине, който си взе “Сбогом” с феновете.

Той няма да продължи договора си с клуба и ще премине като свободен агент в Торонто през лятото.

Иначе срещата започна добре за гостите, които търсеха задължителна победа, за да запазят шансовете си за оцеляване, но в 32-та минута Наполи поведе. Джовани Ди Лоренцо центрира отлично в наказателното поле, а там Виктор Осимен с глава просот насочи топката в мрежата.

В 63-та минута Наполи получи право да изпълни дузпа, заради игра с ръка, но Инсине не успя да реализира от 11-те метра. ВАР обаче провери ситуацията и се оказа, че футболист на гостите е влязъл по-рано в пеналта. Така крилото застана втори път зад топката и този път беше точен за 2:0.

Девет минути преди края Лоботка показа отлична техника с рейд покрай няколко футболисти в бяло и с мощен изстрел реши всичко – 3:0.

Така Наполи остава трети с 76 точки, докато Дженоа е 19-ти с 28.