Наполи премина и през Емполи по пътя към Скудетото
Виктор Осимен отново блестящ за "пертенопеите"

Лидерът в Серия А – Наполи направи нова крачка към наглед вече сигурната им титла на Италия след като надви с 2:0 Емполи като гост в мача им от 24-ия кръг на шампионата.

Още в 17-та минута Виктор Осимен прати остра топка пред Викарио, а Исмайли я отклони в мрежата си за 0:1. Само десет по-късно нигериецът вече си завоюва гол, след като получи пас на няколко метра от вратата и просто чукна топката за 0:2.

До края на полувремето нигерийският нападател можеше да вкара и втори гол, но беше спрян от Викарио, а Ким Мин-Дже нацели и напречната геда след изпълнение на корнер.

След почивката Марио Руи си изкара червен картон след грубо нарушение, но това не повлия по никакъв начин на неаполитанците и запазиха аванса си до края.

Така те вече имат 65 точки на върха в Серия А – на цели 18 пред Интер, който е с мач по-малко. Емполи пък остават 12-ти с 28 пункта.