Наполи с класика в Специя по пътя към Скудетото
Осимен с нови два гола, цели се в голмайсторския приз

Лидерът в Серия А – Наполи не допусна изненада и победи с класическото 3:0 Специя в мача им от 21-ия кръг на първенството.

След първо полувреме, завършило 0:0, пертенопеите се развихриха във вторите 45 минути. Точно след почивката те спечелиха дузпа след игра с ръка на Аркадиуш Река, а Кварацхелия реализра от 11-те метра.

В 68-та минута Виктор Осимен засече перфектно центриране и с глава изпревари Драговски, за да го преодолее. Само пет по-късно грешка в защитата на домакините даде шанс на Осимен отново да стреля и той вкара поредния си гол този сезон за крайното 3:0.

Така Наполи вече е с 16 точки преднина на първото място пред втория Интер, който е с 40 пункта, но и мач по-малко. Специя пък остава 17-ти с 18 точки.