Нефтохимик прекърши Левски и подпечата билета си за финал
Бургазлии с 2:0 победи в плейофите и вече гледат към финалния мач

Шампионът на България Нефтохимик победи за втори път Левски в WINBET Плейофите и се класира за финала.

В истински трилър, продължил над два часа бургазлии спечелиха с 3:2 гейма (26:24, 23:25, 25:20, 23:25, 15:11).

Първата част предложи множество обрати и добра игра до 11:11. Левски успя да нареди няколко точки в актива си и съумя да излезе напред с 21:17, но след 20-ата точка нещата се обърнаха и домакините излязоха победители с 26:24.

Вторият гейм също беше равностоен като отново се стигна до равенство 16:16, но “сините” наложиха успяха да дръпнат и този път да запазят лидерството си в резултата.

Последва нова размяна на геймове, за да се стигне до тайбрек. В заключителните разигравания Нефтохимик показа класата си и след точки на Ники Николов и Жани Желязков затвори мача и серията с 15:11.