Нидерландия и Испания си размениха по един гол в контрола
Каналес бе точен за гостите на "Йохан Кройф Арена", Дони ван де Беек отбеляза за "лалетата"

Нидерландия и Испания завършиха при резултат 1:1 в контрола играна тази вечер на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам. Каналес даде аванс за „ла фурия“ в 18-ата минута на двубоя, а в началото на второто полувреме Дони ван де Беек изравни.

Двубоят не започна добре за „лалетата“, които трябваше да правят смяна още в 5-ата минута след контузия на Нейтън Аке, като на негово място влезе Дейли Блинд.

Жерард Морено отправи опасен удар в 8-ата минута, но малко над целта. Десет по-късно гостите поведоха. Алваро Мората изведе отляво Каналес, а халфът с техничен удар откри головата си сметка за националния тим.

В 33-ата Унай Симон се забави при изчистването на топката, като късметът покри испанците и след рикошет в Де Йонг кълбото излезе в аут.

Малко след това Мората получи добро извеждащо подаване, но не успя да преодолее вратаря на нидерландците.

Две минути след подновяването на играта след почивката „лалетата“ се върнаха в мача. При центриране в пеналта на Испания Иниго Мартинес и Серхио Регилон не се ориентираха добре и не успяха да изчистят, а Дони ван де Беек се възползва от грешката и отбеляза за 1:1.

Последваха няколко сериозни пропуска на гостите, а в 69-ата удар на Мемфис Депай бе спасен с вещина от Унай Симон.

До последния съдийски сигнал не падна гол и двата тима направиха равен в проверката.