Стивън Бергуис и Люк де Йонг се разписаха за Лалетата

Три дни след болезненото крушение срещу Турция, Нидерландия намаза с мехлем раните си, надигравайки аутсайдера Латвия с 2:0 в двубой, игран пред 5000 зрители на “Йохан Кройф Арена” в Амстердам.

Aвтори на попаденията за Лалетата реализираха Стивън Бергуис през първата част – негов дебютен гол а националния тим, и Люк де Йонг в средата на второто полувреме.

Преди началото на двубоя нидерланднските национали се присъединиха към Германия и Норвегия в борбата за човешките права на работниците в подготовката на световните финали в Катар през 2022 година, и призоваха за промяна на домакинството.

Хората на Франк де Бур имаха тотално превъзходство и успяха да отправят 39 удара към вратата на гостите от балтийската страна.

Турция, която днес разби Норвегия с 3:0, е на първо място в групата с 6 точки, колкото има и вторият Черна гора, надиграл по-рано днес Гибралтар с 4:1.

След днешната си победа над Латвия, Нидерландия е на трета позиция с 3 точки.

Във вторник Турция посреща Латвия, Норвегия ще гостува на Черна гора, а Нидерландия – на Гибралтар.