Нидерландия удари Дания в зрелищен мач, Ериксен се завърна с гол
На халфа на Брентфорд бяха необходими само 2 минути, за да се разпише.

Националният отбор на Нидерландия се наложи с 4:2 над състава на Дания в зрелищен контролен двубой на “Йохан Кройф Арена” в Амстердам.

Приятелската среща ще се запомни със завръщането в игра за “Червения динамит” на полузащитника Кристиан Ериксен, който се появи на терена в началото на второто полувреме.

Нидерландия удари Дания в зрелищен мач, Ериксен се завърна с гол 1

Стивън Бергвайн откри за “лалетата” в 16-ата минута, но 4 минути по-късно Яник Вестергорд възстанови равенството след асистенция на Йоаким Мееле.

След близо половин час игра възпитаниците на Луис ван Гаал отново поведоха чрез Нейтън Аке, а в 38-ата минута Мемфис Депай от дузпа направи резултата 3:1.

Дания отново се върна в срещата в 48-ата минута чрез попадение на Кристиан Ериксен, който за последно защитава фланелката на своята страна в двубоя срещу Финландия на Евро 2020, когато получи сърдечен арест.

В 71-ата минута Стивън Бергвайн обаче сложи точка на спора с втория си гол в контролата, оформяйки крайното – 4:2.