Нотингам го направи – отново е във Висшата лига
Форест победи Хъдърсфийлд във финалния плейоф

Двукратният европейски клубен шампион Нотингам Форест се завърна в топ-дивизията на Англия след 23-годишно изгнание в долните ешелони.

Нотингам го направи - отново е във Висшата лига 1

Носителят на Купата на европесйките шампиони (КЕШ) за 1979 и 1980 година надделя над Хъдърсфийлд Таун с 1:0 във финалния плейоф за влизане във Висшата лига, наричан Най-скъпия мач във футбола.

Форест подпечата скъпоценната победа минута преди почивката, когато след центриране на Джеймс Гарнър играчът на Териерите Леви Колуил не се намеси добре, като при опита си да изпревари Райън Йетс, си вкара автогол.

Статистиците на Острова пък не пропуснаха да отбележат любопитен факт. Мениджърът на Форест успя да спечели 60 процента от 45-те си мача начело на тима (27 победи, 10 равенства и 8 загуби), като по този начин стана най-ефективният предводител на клуба след присъединяването към Футболната лига в края на 19-век.